Lazy Sunday: Nejsem fiflena - umím číst! #1

1. února 2015 v 11:38 |  Lazy Sunday

Tak!
Máme tady novou rubriku, kterou hodlám zanedlouho zařadit a to Lazy Sunday! Myslím, že je jasné, že články budou vycházet v neděli. No a jelikož jsou neděle opravdu líné a nikomu se nechce číst nic náročného, budou to oddechovky. I když na dnes jsem si vybrala téma, které budu muset rozvést do dvou dílů! :-D


A teď už k titulku článku. Podle článků na blogu může někomu připadat, že jsem jen ta holka posedlá kosmetikou. Nejsem. Mou další posedlostí jsou knihy. Jako milovnice koní jsem začínala na knihách Bonnie Bryantové a jejich Dívkách v sedlech. Dnes mám doma zhruba 35 dílů. Když jsem byla nemocná, zvládla jsem přečíst i dva díly denně!! V té době se rozmohl v ČR Ponyclub (pokud vím, dnes PennyGirl). Odebírala jsem jej zhruba 2-3 roky, takže i ten mi přinesl velkou zásobu knih o koních, které mám dnes všechny doma. Celkově moje sbírka činí cca 100 kousků.V pubertě jsem jako každá jiná holka začala přemýšlet o klucích a s tímto obdobím přišly knihy Lenky Lanczové. Četla ji většina z nás. Nejprve jsem si je půjčovala v knihovně a poté jich pár dostala třeba k narozeninám nebo k Vánocům. Období dívčích románů pokračovalo delší dobu a poté přišla sága Stmívání. Celou sérii jsem dostala od své sestry, ale přečetla jsem ji spíš jen ze zvědavosti, stejně jako se dívala na filmy.


Po nějaké době, kdy jsem si řekla, že v knihovnách nemají všechno co bych chtěla číst a za knihy bych utratila majlant, jsem začala přemýšlet o čtečce. V té době se čtečky strašně rozmohly a já objevila na německém Amazonu 50% slevu na čtečku Amazon Kindle 5. A tak byla moje. A provází mě dodnes.
Obal na mé čtečce je z Datartu od firmy Verbatim. Je spíš elegantního typu, zvolila jsem ho proto, že většina obalů má ten rohový způsob uchycení čtečky, což mi moc nevyhovovalo. Do tohodle čtečku jednoduše zacvaknete a je to. Navíc má i lampičku, bez které se, jak jsem zjistila, neobejdu. Jinak pokud máte někdo čtečku a tip na super obaly bez gumičkového uchycení, sem s ním!!


Teď už ale k obsahu. I dnes v mém Kindlu najdeme romány Lenky Lanczové, jako třeba Vůně deště, Pošeptej po větru, Potížistka nebo Čas něhy. Je mi jedno, že je mi dvacet, pro mě je to určitý způsob nostalgie a vzpomínání na pubertu, jen s tím, že teď jsem starší než hrdinky těchto knih.


Neminula mě však ani mánie 50ti odstínů. Je to podobné jako u Stmívání. Jsem zvědavá. Pokud jedna polovina lidí říká, že je to nejlepší kniha všech dob a druhá, že je to ten největší brak, není nic jednoduššího než si to přečíst a udělat si hezky vlastní názor. Je pravdou, že knihy se čtou sami. Jsou napsány celkem jednoduše a já jsem každý díl přečetla během tří dní. Horší je spíš samotný obsah knihy, který jak všichni víme, je dost nereálný. 18 letá panna a nejkrásnější multimiliardář všech dob?? Ale omluvu to má, je to přece kniha. Co už však omluvu nemá, je (ne)děj těchto knih. V každém díle se setkáme s malilinkatou zápletkou a zbytek je jen fůra červenání, kousání do rtu a promlouvání s vnitřní bohyní. Když se to tak vezme, ani ten sex za moc nestojí. Knihy mám však přečteny všechny tři, s tím že, druhý je asi nejlepší a třetí mě téměř zklamal. Na film se chystám taktéž, zase ta moje zvědavost!


Mou velkou láskou je však Hunger Games. Absolutně prožívám příběh Katniss a knihy jsem měla přečteny v rekordním čase. Tuším, že u tohohle příběhu jsem první viděla film. Po přečtení knihy si člověk samozřejmě všimne o kolik je příběh jiný a které události chybí, to však filmu na ničem neubírá. Tak to prostě chodí, knihy jsou knihy a filmy jsou filmy. Je však věc, kterou filmu neodpustím. V knihách je Katniss hodně zamyšlený člověk a velká část příběhu se odehrává v její hlavě. A tuto skutečnost do filmu neuměli vložit a proto filmová Katniss vypadá jako malomocná, zabržděná holka, která když promluví, je to děs. Ale i tak nedám jak na knihy, tak na filmy dopustit. Mnoho lidí říká, že nynější první část třetího dílu, která se dostala do kin je zbytečná a nemusela by tam být. Mně to tak nepříjde, tento film mi přišel zatím nejlepší a znázornění revoluce a postupně se proměňujícího Peety se filmovému štábu povedlo.


A tímto to dnes ukončím! Vidím, že oddechový článek se mi až tak nepovedl, bravo těm, kteří došli až sem!! Podělte se také o své názory na tyto tituly, nebo mi napište jakou knihu nebo autora máte rádi vy. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama